Databáze nebezpečných výrobků

GMG světelný meč Beamz

Hlášení RAPEX 32/2019

Světelný meč na hraní dlouhý asi 80 cm se stříbrnou rukojetí a bílou čepelí (s barevnými světýlky). Zabaleno v celofánu s černým papírovým štítkem.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Stříbrná barva na hračce obsahuje olovo (naměřená hodnota: 112 mg/kg). Dítě by mohlo hračku vložit do úst. Vystavení olovu je škodlivé pro lidské zdraví a způsobuje vývojovou neurotoxicitu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-3.

Čárový kód 5033289002064
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (dovozce).

Datum publikace 12.08.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit