Databáze nebezpečných výrobků

Surker elektrický holicí strojek "RECHARGEABLE SHAVER"

Hlášení RAPEX 8/2019

Nabíjecí dvojitý vratný holicí strojek s vestavěnou baterií, kterou lze nabíjet prostřednictvím dodávané sady pro připojení k síti. Prodává se v barevné kartonové krabici.

Typ výrobku RSCW-2015 REF: 10105
Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Rozměry zásuvky síťového kabelu holicího strojku nejsou vhodné. Uživatel by se mohl dotknout částí pod napětím při připojování síťového kabelu k holicímu strojku, což by mohlo vést k úrazu elektrickým proudem. Izolace mezi živými částmi a přístupným kovovým pouzdrem je nedostatečná. V důsledku toho by mohly být přístupné součásti pod napětím a mohlo by to způsobit, že uživatel při držení holicího stroje utrpí úraz elektrickým proudem. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje požadavkům směrnice o nízkém napětí a příslušné evropské normě EN 60335.

Čárový kód 6 955519 320153 (na obalu); 5 995858 101052 (na štítku)
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů (distributor).

Datum publikace 08.03.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit