Databáze nebezpečných výrobků

Suber Nature Dětská souprava "My baby"

Hlášení RAPEX 29/2011

Dětská dvoudílná souprava – mikina a kalhoty značky Suber Nature, složení: 100 % bavlna. Na přední straně je nápis: Gi. Mikina se zapíná na zip a má dvě kapsy. Výrobek se prodává bez obalu.

Typ výrobku 8-500 TAKIM
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení kvůli šňůrkám s volnými konci na kapuci. Šnůrky se mohou zachytit za pevné předměty, pokud se dítě pohybuje příliš rychle.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Čárový kód 8 697809 002742
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Distributor sjednal dobrovolnou nápravu. Výrobky byly zničeny.

Datum publikace 25.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit