Databáze nebezpečných výrobků

Meblocross stůl "Expres 2"

Hlášení RAPEX 10/2014

Stůl s pevnou deskou a dvěma skládacími deskami. Horní část je připojena k oporám (nohám). Prodloužená délka je 1500 mm, jedna nesložená délka je 840 mm, hloubka 800 mm a výška 750 mm. Zabalen v kartonové krabici.

Typ výrobku Ksta-vsn-expres 2, Ksta-ven-expres 2, Ksta-buk-expres 2.
Kategorie Domácnost - Nábytek
Riziko Zranění
Nebezpečí

Stůl není dostatečně stabilní a snadno se může převrhnout, takže hrozí pád těžkých předmetů umístěných na stole (nádobí, horké jídlo, elektrospotřebiče apod. Hrozí tedy zranění uživatelů. Navíc má stůl ostré hrany.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 12521.

Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 27.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit