Databáze nebezpečných výrobků

BENETI stroj pro řezání kamene

Hlášení RAPEX 7/2020

Elektrické zařízení na kolejích pro řezání kamene. Stroj se pohybuje v kolejnicích, aby se dosáhlo nepřetržitého napínání diamantového pilového drátu a otáčení hnací kladky, která táhne drát k řezání kamene.

Typ výrobku VIP 915/A-75/8
Kategorie Ostatní - Stroje + nářadí
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kryt kotouče neposkytuje dostatečnou ochranu proti odletujícím částem v případě poškození. V důsledku toho mohou nekontrolované odletující části způsobit uživateli zranění.
 

Země původu Itálie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojních zařízeních a příslušné evropské normy EN 15163, EN 15163:2008 a směrnice 2006/42/EC.

Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: uvedení výrobku na trh podléhá předchozím podmínkám (výrobce).

Datum publikace 16.02.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit