Databáze nebezpečných výrobků

MET-POL Strkací hračka

Hlášení RAPEX 34/2011

Strkací hračka: plastový vrtulník na dvou kolech, který vydává při strkání zvuky. Ozdobený nálepkami. Na obalu je štítek se značkou CE, jménem a adresou distributora, zemí původu a nápisem  "TOYS", a piktogram věkového omezení 0-3.

Typ výrobku Model č. 1-TS 1286
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože se snadno může polámat na malé části, které může dítě vložit do úst. Navíc hrozí zranění, protože má vrtule ostré hrany.
 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čárový kód 5906340380008
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 06.09.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit