Databáze nebezpečných výrobků

Strkací hračka "Butterfly"

Hlášení RAPEX 51/2014

Strkací hračka - motýl z barevného plastu. Části hračky: tělo, držadlo, spojka (délka cca 25 mm) a tyč (délka cca 380 mm). Části se zapojují do sebe. Hračka má dvě kola o průměru cca 59 mm) na kovové tyči (průměr cca 2,5 cm). Při pohybu hračky se pohybují křídla, protože jsou připojeny ke kolům spoji o délce 85 mm připevněnými plastovými kolíky. Hračka má čtyři kuličky s chrastícími prvky uvnitř, které jsou volně připevněny ke křídlům motýla (průměr cca 34 mm). Oči jsou z papíru s plastovým filmem a jsou připevněny lepidlem.

Typ výrobku #536859
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože obsahuje malé části (plastový spoj, šroub a kuličky), které lze snadno oddělit, a děti je mohou spolknout nebo vdechnout. Plastový sáček s tělem hračky navíc také představuje nebezpečí udušení, protože není dostatečně silný a dítě si jím může zakrýt obličej.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 6925368590809
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 17.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit