Databáze nebezpečných výrobků

stolní rožeň 'Cowboysteak' nebo 'Spitplank'

Hlášení RAPEX 37/2020

Drobná kuchyňská potřeba sestávající z malého rožně umístěného na podpěře (talíři nebo trojnožce) nad malou nádobou, ve které je zapáleno palivo a která vytváří otevřený plamen pro vaření. Tyto malé spotřebiče si pronajímají řezníci nebo kuchaři.

Kategorie Domácnost – testy domácích potřeb a spotřebičů - Kuchyňské potřeby
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí

Otevřený plamen v kombinaci se špatnou stabilitou zařízení způsobil několik nehod. Při doplňování se výrobek může převrátit nebo může dojít k požáru.
 

Padělek NE
Země záchytu Ohlašující: Belgie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: dočasný zákaz dodávání, nabídek na dodání a nabízení výrobku (distributor).

Datum publikace 14.09.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit