Databáze nebezpečných výrobků

La bolata Stolní lampa s keramickou konstrukcí

Hlášení RAPEX 6/2010
Keramická lampa krychlového tvaru vysoká 20 cm. Vertikální strany mají mřížovou strukturu. Vrchní strana je hladká a tmavě hnědá. Základna je pokrytá černou látkou a je k ní připevněn štítek s následujícími údaji čárovým kódem a číslem výrobku.

Typ výrobku 883232
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože kabel přechází přes ostré hrany, které by mohly poškodit izolaci, objímka není izolovaná a vnitřní vinutí není chráněno před ostrými hranami.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60598.
Čárový kód 8408832321140
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit