Databáze nebezpečných výrobků

Keyang stolní lampa "LED Super Capacity Desk Lamp"

Hlášení RAPEX 41/2014

Nabíjecí přenosná stolní lampa s 21 LED žárovkami. Základna je ve tvaru opice se žlutým vypínačem a červenou kontrolkou nabití. Lampu lze nabít zapojením kolíků vestavěné zástrčky do sítě. Obal: průhledný blistr.

Typ výrobku KY-6618
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Lampa je atraktivní pro děti, které si s ní mohou hrát, když je zapojená do zásuvky. Kolíky vestavěné zástrčky nejsou správně navržené a uživatel se může dotknout částí pod napětím při zapojování do zásuvky. Izolace mezi částmi pod napětím a přístupnými částmi není dostatečná. Průřez jádra vodičů je příliš malý a v případě zkratu se vodiče mohou přehřát a způsobit požár.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598 a příslušné národní normy.

Čárový kód 6 952201 066184
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 24.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit