Databáze nebezpečných výrobků

Ultra Lighting Stolní lampa - Berta Lamka

Hlášení RAPEX 43/2010
Stolní lampa na čtení s kovovým stínidlem ve žluté barvě, sloupkem pokrytým červeným plastem a modrou základnou. Zabalená v kartonové krabici.

Typ výrobku 506001-17
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože nemá správné ukotvení kabelu (kabel je ukotven uzlem) a vnitřní vodiče nemají izolační pouzdro.
Země původu Polsko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60598.
Čárový kód 5906737302064
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.
Datum publikace 26.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Kateřina 13.7.2013 20:26

    Surfuji dále a co nevidím! Narážím na tuto lampu, kterou jsme před 2 lety koupili v dřívěj. Hypernově. Po pár manipulacích v dětském pokoji, kdy jsme ji pouze přesouvali z místa na místo, se začal uvolňovat a rozpadat kulatý podstavec. Vloni jsem viděla přesně tutéž lampičku i v Tescu. Půjdu ji jako "varování" odnést ukázat do obchodu.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit