Databáze nebezpečných výrobků

Colourking Stínovací a obrysová tetovací sada "Tribal Black", "Crimson Red" a "Lavender"

Hlášení RAPEX 3/2014

Plastová lahvička s ochranným víčkem a nalepeným štítkem.

Typ výrobku 1. Tribal Black Tattoo Ink , 2. Crimson Red Tattoo Ink , 3. Lavender Tattoo Ink
Kategorie Zdraví a kosmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí kvůli celkovému obsahu polycyklických aromatických uhlovodíků (PAH) (1,32 mg/kg) a aromatickému aminu 4-methyl-m-fenylendiaminu v množství 325 mg/kg.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" nesmí tyto výrobky obsahovat více než 0,5 ppm PAH a aromatické aminy jako 4-methyl-m-fenylendiain s karcinogenními účinky by neměly být přítomny ani v přípravcích pro tetování a permanentní make-up, ani by se neměly uvolňovat z azobarviv.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno. Další opatření.

Datum publikace 09.02.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit