Databáze nebezpečných výrobků

Steinhart Kerzen Svíčka (vajíčko)

Hlášení RAPEX 2/2010

Svíčka imitující vajíčko uvařené natvrdo. Rozměry 50/45 mm.

Typ výrobku 08094-23
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje zdravotní nebezpečí a nebezpečí udušení, protože připomíná tvarem potravinu. Děti by si jej mohly s potravinou splést, malé kousky vložit do úst a spolknout, což by mohlo způsobit dušení nebo zablokování trávicího traktu.

Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 4008542976032
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko, Další: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 12.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit