Databáze nebezpečných výrobků

Pyroguard a Pyranova (PADĚLEK) stavební sklo

Hlášení RAPEX 6/2014

Stavební sklo používané v oknech, dveřích a dělicích stěnách. Na skle může být text: '7mm/11mm Pyroguard' v horní části razítka 'Glassworks Ireland' uprostřed a 'EN 14449' ve spodní části razítka. Nebo může být na razítku 'Safety Glass - BS 6206' (*Nejedná se o pravá skla značky Pyroguard nebo Pyranova).

Kategorie Ostatní - Ostatní
Riziko Požár
Nebezpečí

Kvůli vlastnostem týkajících se odolnosti vůči ohni hrozí osobám v budovách, kde bylo sklo instalováno nebezpečí požáru. Tam, kde je použito obyčejné laminátové sklo místo pravého skla Pyroguard nebo Pyranova, hrozí ještě větší riziko. Nejen že požár nebude sklem zastaven, ale hrozí také, že laminát na ropném základu ještě šíření požáru podpoří. V případě, že falešné sklo nějakým způsobem šíření požáru omezí, je pravděpodobné, že nezastaví požár na takovou dobu, jaká je požadována pro tuto budovu.

Země původu Velká Británie
Rozpor s

Umístění těchto stavebních výrobků na trh není v souladu s procedurami nastavenými ve Směrnici o stavebních výrobcích.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 07.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit