Databáze nebezpečných výrobků

SSYS ventilátor - hračka "ANIMAL Mini Fan"

Hlášení RAPEX 10/2015

Plastové figurky zvířat (124 mm vysoké) s ventilátorem a LED světlem. Ventilátor z měkkého pěnového plastu je napájen vestavěným elektromotorem, který je společně s LED napájen pomocí dvou AAA baterií 1,2 V, které nejsou součástí výrobku. U ventilátoru je smyčka ze šňůrky s nepřipevněnou plastovou sponou.

Typ výrobku položka č.:2845 (6X240X30) Ventilátor
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení, uškrcení
Nebezpečí

Výrobek má příliš dlouhou šňůrku, což by mohlo vést k uškrcení. Přihrádka na baterie je snadno přístupná a děti by mohly baterie vložit do úst, což by mohlo vést k udušení nebo poškození trávicího traktu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídajících evropských norem EN 71 a EN 62115.

Čárový kód 0042000028455
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 22.03.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit