Databáze nebezpečných výrobků

Squishy - meloun

Hlášení RAPEX 48/2019

Imitace plátku vodního melounu z měkkého pěnového plastu s vůní (squishy) distribuovaný v plastovém uzavíratelném sáčku.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Díky svému charakteristickému tvaru, barvě a velikosti by výrobek mohl být zaměněn s potravinou a mohou se z něj uvolňovat malé části. To by mohlo vést zejména malé děti k tomu, aby malé části vložily do úst a hrozí udušení.

Země původu Čína
Čárový kód 6939080799204
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 02.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit