Databáze nebezpečných výrobků

sprchový závěs "Social Shower Curtain"

Hlášení RAPEX 42/2015

Sprchové závěsy s designem podobným společnosti Facebook. Bílá a modrá barva. Na výrobku je průhledné plastové okno. V horní části je bíle na modrém pozadí nápis: "Social shower curtain".

Typ výrobku 88-1061
Kategorie Domácnost - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Průhledné plastové okno obsahuje kadmium (naměřeno 1,13% hm.). Kadmium je pro lidské zdraví škodlivé, protože se akumuluje v organismu a může poškodit orgány a způsobit rakovinu. Výrobek navíc obsahuje chlorované parafíny s krátkým řetězcem (SCCP) (naměřeno až 0,49 % hm.). Umístění výrobků s SCCP na trh je zakázáno, protože tyto látky zůstávají v životním prostředí, jsou v nízkých koncentracích toxické pro vodní organismy, akumulují se v přírodě a lidském těle a představují nebezpečí pro lidské zdraví a životní prostředí.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH a nařízení Komise 519/2012 o persistentních organických látkách (Nařízení POP).

Čárový kód 12134980000001
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 28.10.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit