Databáze nebezpečných výrobků

Soapland Sprchový gel

Hlášení RAPEX 29/2010
Sprchový gel obsažený v 45 ml sáčku z PVC ve tvaru papouška.

Typ výrobku Šarže č.: 090210 DB
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí
Výrobek představuje mikrobiologické riziko, protože je kontaminován více než 107 CFU/g Burkholderia cepacia, která může způsobit infekci u lidí s cystickou fibrózou nebo oslabeným imunitním systémem.
Země původu Čína
Čárový kód 4 014531 966359
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu a od spotřebitelů distributorem. Úřady nařídily zničení zbývajících zásob.
Datum publikace 20.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit