Databáze nebezpečných výrobků

Celebration Sprchový gel

Hlášení RAPEX 32/2010

Lahvička od šampaňského žlutá nebo modrá obsahující sprchový gel.

Typ výrobku Art. no: 905990200
Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Chemické, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické riziko, protože o forma, barva, vůně a vzhled výrobku je taková, že je pravděpodobné, že bude zaměněno s potravinami, zejména dětmi. V důsledku toho by mohl být výrobek spolknut, což by mohlo vyvolat chemický zápal plic kvůli přítomnosti detergentu ve výrobku.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8711295966040
Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.

Datum publikace 10.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit