Databáze nebezpečných výrobků

Manufaktura sprchový gel "Original Beer Cosmetics – Beer Shower Gel"

Hlášení RAPEX 45/2012

Plastová láhev vysoká cca 20 cm, s otvorem širokým cca 2 cm, se třemi štítky a víčkem se závity. Vzhled: hnědá viskózní tekutina, vůně: sladká, lehce pivní, chuť: nepříjemná, ale ne hořká.

Typ výrobku série č.: 1 20.07.11/216, datum spotřeby: 07/2014 6 M
Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje zdravotní riziko, protože obsahuje 5,9 g/100g anioaktivního tenzidu, který může při spolknutí způsobit aspirační zánět plic. Děti by výrobek kvůli charakteristickému vzhledu, barvě a vůni mohly považovat za potravu.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8591113005898
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 18.11.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • koaaalka 21.11.2012 09:40

    Nejsem si jistá, kolik lidí po dobu prodeje těchto produktů kosmetiku požilo. Na obalu se jasně píše "sprchový gel", "olejová koupel" nejsou to slova, která by ve mě budila touhu tento výrobek pozřít... Neřeknu nic, pokud by se tyto výrobky prodávaly společně s potravinami, ale v obchodech Manufaktura,nesoucích heslo "Vaše domácí lázně" no nevím... přijde mi to dost divné. Navíc paní doktorka Ratajová se svými čokoládovými pleťovými maskami, medovými šampony, kosmetikou se sladem, okurkou apod. by musela svoji živnost taky asi hned zabalit...

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit