Databáze nebezpečných výrobků

L & S Sportovní souprava - Diffusion

Hlášení RAPEX 45/2010
Námořnicky modrá sportovní souprava s bundou na zip. Kartonová visačka je světle zelená a obsahuje značku výrobku a slova "Diffusion" v černé. Bílý textilní štítek přišitý na vnitřní straně obsahuje název značky v černé barvě.

Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují šestimocný chrom v koncentraci od 1,6 do 14,1 mg/kg. Oeko Tex Standard 100 požaduje, aby byl absolutní obsah chromu menší než 1 mg/kg pro dětské oblečení a menší než 2 mg/kg pro jiné oblečení, bez ohledu na to, jestli přichází do kontaktu s kůží. Obsah šestimocného chromu by měl být pod touto hranicí a limit 5 mg/kg je nejvyšší možná hranice obsahu této látky. Při jejím překročení hrozí alergická kontaktní dermatitida. Klinické studie ukázaly, že 50% citlivých jedinců trpělo při této úrovni obsahu látky v kožených výrobcích kontaktní dermatitidou. Protože budou pravděpodobně tyto oděvy v kontaktu s kůží celý den, hrozí spotřebitelům vážná alergická reakce.
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zabavily zboží.
Datum publikace 09.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit