Databáze nebezpečných výrobků

Mania Sportovní obuv

Hlášení RAPEX 23/2011

Dámské tenisky z černé imitace kůže s růžovými švy a dvěma jazyky v těchto dvou barvách. Podrážka: přírodní guma. Stélka: textil. Na stélce je nápis "Mania Team". Prodává se  v průhledných sáčcích se značkou a informacemi o výrobci, dovozci, ceně, typu výrobku v bulharštině. Na obalu jsou dále piktogramy informující o použitém materiálu.

Typ výrobku zboží č. 4ML – 3#
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje azobarviva, která uvolňují 52,1 mg/kg benzidinu a 73,4 mg/kg 4,4-metylendianilinu, což přesahuje povolený limit 30 mg/kg.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 9990000003006
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a sjednat nápravu.

Datum publikace 13.06.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit