Databáze nebezpečných výrobků

Sportovní koloběžka SULOV FLY 125

kolobezka_sulov_1 kolobezka_sulov_2

Skládací sportovní koloběžka v kombinaci bílé, fialové a modré barvy, uložená při koupi v krabici s držadlem ve stejných barvách.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poranění
Nebezpečí

Během zkoušek prováděných v akreditované laboratoři dle požadavků normy (EN 14619), jejíž splnění čínský výrobce deklaruje, došlo ke zlomení spoje mezi sloupkem řízení a hlavovou trubkou. Při předpokládaném způsobu užití výrobku je proto možné, že nastane situace, při které dojde, vzhledem k nedostatečné pevnosti, ke zhroucení sloupku řízení a následně k závažnému zranění dítěte při nekontrolovaném pádu.

Ve zkušebně byla dále identifikována místa střihu v oblasti skládacího a zamykacího mechanizmu koloběžky, která představují riziko skřípnutí prstů dítěte.

Země původu Čína
Rozpor s

Z laboratorních výsledků vyplynulo, že sportovní skládací koloběžka není v souladu s požadavky zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků, neboť při zkouškách byly zjištěny závady, které mají podstatný vliv na bezpečnost tohoto výrobku.

Čárový kód 4891223094145
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Česká obchodní inspekce uložila v rámci celého distribučního řetězce ochranná opatření, kterými jsou  zákaz uvádění výrobku na trh a jeho okamžité stažení  z nabídky a distribuce. Veškeré dostupné doklady a informace o nebezpečné sportovní koloběžce SULOV FLY 125 byly předány kontaktnímu bodu systému RAPEX na MPO a následně zveřejněny v celoevropské databázi RAPEX pod číslem A 12/1158/15.

Datum publikace 03.11.2015
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit