Databáze nebezpečných výrobků

ARTI sportovní kočárek

Hlášení RAPEX 19/2015

Skládací sportovní kočárek s kovovým rámem a šedočerveným textilem s obrázky červeného auta se slovem WINNER a nápisem ARTI - PRESTIGE na různých místech. Kočárek má boudu, bezpečnostní pásy, pěnová držadla, nákupní košík ve spodu, 4x2 kola z plastu a brzdu.

Typ výrobku PRESTIGE WINNER Ref.: 20031312
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kočárek má pouze jeden zajišťovací mechanismus, a proto není systém skládání správný. To může vést k náhodnému složení kočárku a zranění dítěte.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1888.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 19.05.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit