Databáze nebezpečných výrobků

Silver Cross sportovní kočárek

Hlášení RAPEX 11/2015

Skládací sportovní kočárek s kovovým rámem, černým textilem a pěnovými držadly. Má bílé sedadlo, černou střechu a nákupní košík. Na kočárku jsou 4x2 kola z plastu, z nichž přední jsou otočná. Na zadních kolech je brzda.

Typ výrobku Model: Micro MS: 05130000044 (na rámu); kód: SX2005.TR (na obalu)
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

V oblasti kočárku, která je přístupná dětem jsou ostré hroty a body, které mohou zachytit prsty mezi pohyblivé části. Navíc chybí varování a návod k použití.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1888.

Čárový kód 5050866025087
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 28.03.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit