Databáze nebezpečných výrobků

QQBEAR sportovní kočárek

Hlášení RAPEX 10/2015

Skládací kočárek s kovovým rámem a šedorůžovým textilem. Na růžové stříšce jsou bílé kruhy, na opěradle spící kočka. 4x2 plastová kola (přední otočná, zadní mají brzdu). Kočárek má pěnová madla.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Kočárek není vybaven správným zajišťovacím mechanismem skládání. To může vést k náhodnému složení a k následnému zranění dítěte - zachycení prstů mezi pohyblivé části. Zádržný systém navíc nechrání dítě dostatečně před pádem.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 1888.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 17.03.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit