Databáze nebezpečných výrobků

FuKang Sportovní kočárek - golfové hole

Hlášení RAPEX 33/2011

Sportovní kočárek ze šedého kovu. Zadní a sedadlová část jsou z černého a tyrkysového textilního materiálu s černým popruhem k zajištění dítěte, 4x2 kola, (přední kola jsou řídicí, zadní jsou vybaveny brzdou) a červený skládací mechanismus. Značení – "FUKANG" (na držadle pro dítě), "FuKang WANBAO" (spodní část kočárku "FUKANG BABY" (na stříšce), "Fukang xiangban" (na straně rámu), a "ABCBABY" (na odpočívadle pro nohy). Značení je také na papírových štítcích připevněných ke kočárku, které obsahují i text v čínštině. Výrobek se prodává bez obalu nebo návodu k použití.

Typ výrobku 0000075
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože nemá dostatečnou ochranu proti neúmyslnému složení, když je dítě v kočárku, a protože jsou na výrobku otvory, které by mohly zachytit dětské prsty.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 1888.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily ukončení prodeje.

Datum publikace 25.08.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit