Databáze nebezpečných výrobků

Zippy Safe sportovní kočárek "Cadeira de Rua Bengala"

Hlášení RAPEX 6/2014

Kočárek má pětibodový bezpečnostní pás, hliníkový podvozek se stříbrným povrchem a černými plastovými díly, skládací mechanismus a 8 kol (4 páry) s nápravou vpředu a vzadu. Rozměry otevřeného kočárku 99x37x64, zavřeného 112x26x36.

Typ výrobku Ref. S104A. oranžová barva: kód 4954166
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože  není dostatečně stabilní. Kříž kovového rámu pod sedačkou může snadno prasknout a kočárek se při použití může převrhnout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 1888.

Čárový kód 5 603968 036767
Země záchytu Ohlašující: Portugalsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Povinná opatření: jiná opatření.

Datum publikace 07.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit