Databáze nebezpečných výrobků

Sportovní kamera "Sports HD DV"

Hlášení RAPEX 14/2015

Sportovní HD kamera s voděodolným krytem. Dodává se s různými oporami a tříkolíkovým síťovým adaptérem. Zabalena v kartonové krabici.

Typ výrobku 1080P H.264. model AC adaptéru: KY-738
Kategorie Obraz a zvuk - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Elektrická izolace adaptéru není dostatečná. Vnitřní spoje nejsou dostatečné a spoléhají pouze na pájku. Uvolněný vodič by mohl snížit povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti. Adaptér není navržen tak, aby vydržel předvídatelné přepětí, a kolíky mají nesprávnou velikost, což by mohlo vést k poškození zásuvky a zpřístupnění částí pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 61558.

Čárový kód S010000000004766648
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 14.04.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Přemysl V. 26.12.2017 18:21

    Dobrý den,pořídil jsem si kameru sports hd dv a měl bych pár dotazů.Za prvé,i když kameru nabiji,tak se na indikátoru baterie objeví,že je baterie vybitá.Za druhé bych se chtěl zeptat jak dlouho tato kamera natáčí poněvadž jsem do kamery vložil mikro sd 6 GB a kamera natočila asi jen 10 minut a poté se vypla,i když jsem jí nabíjel.Nemůže být nějaká chyba v tomto výrobku?
    Děkuji za odpověď.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit