Databáze nebezpečných výrobků

Sportovní kamera "Sports HD DV"

Hlášení RAPEX 14/2015

Sportovní HD kamera s voděodolným krytem. Dodává se s různými oporami a tříkolíkovým síťovým adaptérem. Zabalena v kartonové krabici.

Typ výrobku 1080P H.264. model AC adaptéru: KY-738
Kategorie Obraz a zvuk - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Elektrická izolace adaptéru není dostatečná. Vnitřní spoje nejsou dostatečné a spoléhají pouze na pájku. Uvolněný vodič by mohl snížit povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti. Adaptér není navržen tak, aby vydržel předvídatelné přepětí, a kolíky mají nesprávnou velikost, což by mohlo vést k poškození zásuvky a zpřístupnění částí pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 61558.

Čárový kód S010000000004766648
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 14.04.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2017 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2017. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit