Databáze nebezpečných výrobků

Reebok Sportovní boty

Hlášení RAPEX 28/2010

Sportovní boty velikosti 38 (EUR), vrchní materiál je z bílé a stříbrné lakované kůže s modrými plastovými prvky; vnitřní podšívka a vložka je z modré textilie, vnější podrážka je ze světle hnědého elastomeru, částečně potažená bílou barvou; modré textilní tkaničky.

Typ výrobku Conjure II, velikost 38.
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 0,2 mg/kg dimethylfumarátu (DMF) v modré tkanině vnitřní podšívky a 0,28 mg/kg v v modré tkanině tkaniček.

Země původu Vietnam
Rozpor s

Dimethylfumarát je látka, která je silně znecitlivující při kontaktu s pokožkou, a spotřebitelské výrobky obsahující dimethylfumarát jsou zakázány v souladu s rozhodnutím Komise 2009/251/EC.

Čárový kód 7137322805952
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje.

Datum publikace 13.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit