Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Spořič elektrické energie "Power Factor Saver"

Hlášení RAPEX 10/2012

Spořič elektrické energie zlatomodré barvy. Na modrém pozadí je potisk s písmenem "e" a bleskem. Prodává se v kartonové krabici.

Typ výrobku PFS-A+ Class
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože ihned po odpojení ze zásuvky je napětí na kolících příliš vysoké.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 20.03.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Tomas R. 25.8.2017 10:42

  podvod !!!
  https://www.novinky.cz/ekonomika/319846-coi-odhalila-podvod-na-lidi-sporic-energii-nesetri-ale-naopak-spotrebovava.html

  reagovat

  R R
  • Pavol S. 13.11.2017 18:59

   mám z tým osobné skúsenosti...v tv shope to tiež tvrdili tak som tento článok poslal už dávnejšie predajcovi a ten mi okamžite vrátil všetky peniaze späť.

   reagovat

   R R
 • M M. 14.5.2017 08:37

  Nechci komentovat technické řešení výrobku a už vůbec jeho bezpečnost, reaguji jen na článek na iRadio. Celé to vykazuje známky jiných zařízení nabízených pro vyšší spotřeby, fungujících na snížení napájecího napětí v tolerancí - 10 %. Ty kecy kolem toho jen vyvolávají pocit, že se jedná o špičkovou technologii z USA, ale troufnu si odhadnout, že to pochází od nás. Zařízení na tomto principu bylo i oceněno zlatou medailí na výstavě Ampér v Praze. Princip se zdá být doopravdy funkční, ale s tou návratností bych byl velmi velmi opatrný!!!!!!!

  reagovat

  R R
 • Nat V. 3.5.2017 11:13

  Pro ty co si mysli ze je to nas elekrikar
  http://www.clickhole.com/blogpost/anyone-who-says-theres-no-god-allah-has-never-met--3206

  reagovat

  R R
 • Zdeněk Š. 27.4.2017 10:50

  Také jsem narazil na tento článek s výrobkem.....jsem elektrikář a zarazilo mě že "elektrikář 6 třídy" :-D:-D může instalovat elektroměr!!!!!!!!!! Buďte lidi opatrní, elektřina pěkně kope:-D.....nicméně je to pěkný podvrh!!!

  reagovat

  R R
 • Vít Š. 26.4.2017 19:48

  Dnes jsem na tuto zajímavou věcičku narazil na stránkách extra.cz prostřednictvím reklamního panelu AdNow. Docela mě pobavilo, jak se pan "elektrikář" "třídy" 6, chlubí tím, jak musel krást elektřinu. Článek je pro lajka zajímavý, ale pan "elektrikář" slíbil video, které mu poslal dodavatel, ale video nikde. Dále mě mrzí, že pan "elektrikář" podle fotky pracuje pro zřejmě španělskou reklamní agenturu. Jeho odkaz na "odborný článek v angličtině" odkazuje rovnou do obchodu. Ale jednu věc mi hlava opravdu nebere: V "odborném článku" v obchodě je psáno, že toto zařízení dokáže odstranit uhlík z obvodu ... WHAT ?

  reagovat

  R R
 • Katerina P. 22.4.2017 12:45

  Dnes jsem nasla odkaz na prodej na recepty.cz

  reagovat

  R R
 • Jiří U. 6.3.2017 17:55

  Dnes mi přišla nabídka k objednání výrobku emailem.Kde vzali můj email je mi záhadou.

  reagovat

  R R
 • Josef V. 25.2.2017 15:29

  Výrobek byl dnes inzerovaný na FB

  reagovat

  R R
 • Blanka B. 2.1.2017 06:36

  Je v inzerci "sponzorováno" na FB.

  reagovat

  R R
  • Petr B. 6.2.2017 21:16

   Ano, toto svinstvo je vidět na FCB, jako mnoho jiných obludných dezinformací na tomto médiu.
   Živím se elektrotechnikou 40let, takže mohu zodpovědně říci, že článek se jen hemží šarlatánskými pojmy jako:
   - potenciálové vyrovnání proudu = naprostá kravina
   - recyklace" elektřiny = asi perpetuum mobile
   - zařízení chrání před přepětím = lež jako věž.
   Kdo umí dobře anglicky, může si fyzikálně podpořenou pravdu přečíst zde: http://electrical-engineering-portal.com/the-real-truth-behind-household-power-savers .
   Opravdu těžké svinstvo a chudák ten, kdo výše uvedené kydy považuje za "vysoce odborné".

   reagovat

   R R
   • Josef M. 2.5.2017 10:13

    Potenciálové vyrovnání proudu je sice kravina,ale už se alespoň blíží správnému označení, fázové vyrovnání proudu.jedná se o starou známou kompenzaci účiníku sítě ( induktivní jalové složky).Je zajímavé,že Dtest upozorňuje na napětí po vytažení ze zásuvky(nabitý kondenzátor),ale už ne na klamání zákazníka nesmyslnými informacemi a smyšlenými reakcemi "spokojených zákazníků".

    reagovat

    R R
 • Dalibor K. 8.12.2016 19:13

  Nevim jeatli byl stazen ale ja dnes nasel odkaz na tento fantasticky vyrobek s minimalnim vysletlenim vcem spociva jeho fungivani.
  http://cz.technoweek.info/v2/s44fbp/#formslide

  reagovat

  R R
  • Petr B. 6.2.2017 21:26

   Souhlasím. Vysvětlení tam není žádné. Z mnoha citací spotřebičů, jimž my elektrikáři říkáme "indukční zátěž" (tedy vše, co má vinutí) bych odvodil, že jde o kompenzaci jalové energie. Jenže ta má smysl (a je pak i povinná) tehdy, kdy její spotřebu měří dodavatel energie. Což se děje až od 160A hlavního jističe nahoru (čili tzv. velkoodběr). Kondenzátor, který je pro kompenzaci nutný, tenhle bazmek ale asi má - podle nebezpečí, uvedeného v záhlaví. To znamená, že po vytažení ze zásuvky zůstává chvíli nabitý a přiznávám, že bych si "líznout" nechtěl. Zdravému člověku taková "pecka" asi neublíží - ale docela pěkně bolí...

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit