Databáze nebezpečných výrobků

Sparkling Bubble Bath Pěna do koupele

Hlášení RAPEX 37/2010

Pěna do koupele v balení vypadajícím jako láhev šampaňského. Na láhvi jsou nalepené štítky s tímto textem: 'Fragrance works, sparkling bubble bath, bain moussant pétillant, classic crème brûlée'.

Typ výrobku P19295
Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Chemické, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické riziko, protože tvar, barva, vůně i vzhled výrobku jsou takové, že je pravděpodobné, že budou zaměněny za nápoj. V důsledku toho by mohl být výrobek spolknut, což by mohlo vyvolat chemický zápal plic kvůli přítomnosti saponátu ve výrobku. Zejména pokud je vyvoláno zvracení, může vytvořená pěna způsobit plicní problémy.

Země původu Spojené státy americké
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice 87/357/EEC o výrobcích, které vypadají jiné, než ve skutečnosti jsou, a tím ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 3894919296
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení z trhu.

Datum publikace 14.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit