Databáze nebezpečných výrobků

Souza for Kids kostým na maškarní bál "Princesa Victoria"

Hlášení RAPEX 21/2013

Kostým se prodává v plastovém sáčku uvnitř kartonové krabice. Na přední straně je obrázek dětí v různých kostýmech. Na zadní straně je štítek a obrázek kostýmu princezny. Kostým je světle růžový. Sukně má dvě vrstvy: světle růžový tyl a světle růžová látka. U pasu jsou zavazovací zlaté šňůrky. Na celých šatech jsou růže ze zlaté látky. Na štítku přišitém k šatům je text: 4-7 yrs. 104-122 cm.

Typ výrobku VICTORIA, model: 178
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli šňůrkám u pasu. Hrozí také udušení, protože plastový sáček, do kterého je kostým zabalen, je příliš tenký a mohl by zablokovat dýchací cesty (ústa i nos zároveň).

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit