Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Souprava na lepení pro jízdní kolo

Hlášení RAPEX /

Souprava na lepení pro jízdní kolo obsahující bílou tubu s gumovým lepidlem označenou PAX s popisem: gumové lepidlo, pro všechny opravy gumy, 20 cc.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Sport a turistika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje mezi 36,1% a 41% benzenu. Navíc může obsahovat až 15,4% toluenu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 15.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Honza 23.7.2011 21:04

  Nějak jsem nepochopil proč je tento výrobek nebezpečný. Benzenu máte víc v benzinu a dostanete se k němu bez omezení, toluen - ředidlo si můžete pořídit v speci drogerkách když vám je víc jak 18 a máte jakýkoliv živnosťák.
  Že jsou podle chemického zákona tyto látky karcinogenní to ano, ale nejsou v potravině ale v technickém výrobku a navíc nikdo si je na chleba mazat nebude. Takže někdo je tady papežštější než papež.
  Tomu výrobku se dá vyšítat akorát to, že není opatřen výstražnými značkami a nejsou na něm R a S- kové věty. To naše lepidla mají, ale zase nemají napsaný složení. A zkuste se zeptat prodejce ať vám dá k tomu lepidlu Bezpečnostní listy - to ji užijete srandy.
  Kriška - BOZP ve důchodě

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit