Databáze nebezpečných výrobků

Scheuten Solar solární panel

Hlášení RAPEX 5/2013

Solární panel. Na zadní straně je elektroinstalační krabice s textem: “Solexus” a “Alrack", která slouží pro připojení speciálními kabely. Solární panel je obvykle součástí fotovoltaického systému.

Typ výrobku Multisol P6-66, P6-60, P6-54 a P6-48
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru kvůli korozi opotřebením cínového kontaktu v elektroinstalační krabici a zahřívání krabice. Pokud by byl v dosahu hořlavý materiál, mohl by vzplanout.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD).

Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 19.02.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit