Databáze nebezpečných výrobků

NOMAD sluneční brýle #THENOMAD FAMILY

Hlášení RAPEX 12/2020

Sluneční brýle s černými a fuchsiovými obroučkami se značkou a logem vyrytými do nožiček a označením UV ochrany 3. kategorie.

Typ výrobku Položka:4799
Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zranění
Nebezpečí

Sluneční brýle mají filtr ochrany 4. kategorie, avšak etiketa udává 3. kategorii. Z toho důvodu nemají varování "Nevhodné pro řízení", což je u brýlí 4. kategorie vyžadováno, uživatel by je tedy mohl při řízení používat. Mohlo by to mít vliv na jeho vidění a mohlo by dojít k nehodě.
 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN ISO 12312.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 22.03.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit