Databáze nebezpečných výrobků

Šlehací metla Akcent

slehaci-metla

Závěsná černá nylonová metla (32,5 cm) s nerezovou rukojetí připevněná ke kartonu s údaji o výrobku. Na rukojeti se nachází nápis BANQUET® FOR YOUR HOME.

Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Chemické, zdravotní
Nebezpečí

Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při styku tohoto výrobku s potravinami nebo připravovanými pokrmy může docházet k jejich kontaminaci karcinogenními látkami a následně k jejich konzumaci.

Země původu Čína
Rozpor s

Laboratorními rozbory byla ve výluhu zjištěna přítomnost primárních aromatických aminů. Výrobek pro tento obsah primárních aromatických aminů nesplňuje požadavky závazných předpisů, a to článku 10 nařízení Komise (EU) č. 10/2011, o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami, ve spojení s odstavcem 2 přílohy II. Bylo zjištěno, že se jedná o látku s karcinogenním potenciálem u člověka 2-naftylamin (CAS No. 91-59-8), látku s možnými karcinogenními účinky na lidský organismus o-toluidin (CAS No. 95-53-4) (oboje zejm. na močový měchýř), 4,4´-diaminodifenylmethan (CAS No. 101-77-9) (s možnými karcinogenními účinky na lidský organismus zejm. na játra a štítnou žlázu), benzidin (CAS No. 92-87-5) - látku se známým karcinogenním potenciálem pro člověka, 4.4´-methylendiamin (CAS No. 101-77-9) – látku s předpokládaným karcinogenním potenciálem pro člověka a dvě další látky podezřelé na lidské karcinogeny: 3,3´-dimethylbenzidin (CAS No. 119-93-7) a 4-methyl-m-fenylendiamin (CAS No. 95-80-7). Dále byla zjištěna přítomnost anilinu (CAS No. 62-53-3), rovněž karcinogenní látky s možnými účinky zejm. na močový měchýř.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 22.09.2015
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit