Databáze nebezpečných výrobků

Qingqi / Hooper Skútr - Moving 50cc

Hlášení RAPEX 33/2010
Skútr se čtyř taktovým benzínovým motorem a s 12-palcovými litými koly.

Typ výrobku Typ QM50QT2EC, schválení typu č. e4*2002/24*1358*00. Modely vyrobené v letech 2009 až do června 2010. Podvozek čísla začínající: LAEA BZ4009B99 (následují 4 znaky). Modely vyrobené v roce 2008. Podvozek čísla začínající LAEA BZ400 (následuje 8 znaků).
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu, protože kvůli strukturální slabosti materiálu existuje možnost, že se podvozek může rozlomit na úrovni horizontálních a vertikálních svárů ve středu skútru, tedy s následným rizikem nehody.
Již vzniklé úrazy Bylo hlášeno deset případů poškození, včetně jednoho o úmrtí.
Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení od spotřebitelů dovozcem.
Datum publikace 17.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit