Databáze nebezpečných výrobků

Ikea Skříň "Pax Aurland"

Hlášení RAPEX 45/2011

Skříň s dveřmi ze skleněného zrcadla na panty, 50 cm x 229 cm. Na spodním okraji zadní strany dveří je značka, pětimístné číslo výrobku a čtyřmístné razítko (RRTT).

Kategorie Domácnost - Nábytek
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože se zrcadlo může oddělit od dveří, spadnout a roztříštit se, čímž může způsobit řezné rány.
 

Již vzniklé úrazy

Bylo zaznamenáno 14 případů.

Země původu Švédsko
Čárový kód 10160451
Země záchytu Ohlašující: Kypr, Další: Dánsko, Itálie, Finsko, Velká Británie, Polsko, Španělsko, Řecko, Norsko, Portugalsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 17.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Dolores 22.4.2012 13:04

  Tuto skříň máme již cca3 roky doma a žádný problém. Pokud by nastal, dala by se kvůli téhle závadě reklamovat???

  reagovat

  R R
  • dTest 22.4.2012 20:06

   Dobrý den, bohužel po 3 letech od koupě již nelze skříň reklamovat. Spotřební zboží, což je v daném případě skříň, lze reklamovat po dobu 24 měsíců od koupě, poté práva z odpovědnosti za vady zanikají. Samozřejmě nelze vyloučit dobrovolné vyřízení záležitosti obchodním domem v rámci dobrých obchodních vztahů, zejména s ohledem na skutečnost, že skříň byla označena za nebezpečný výrobek.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit