Databáze nebezpečných výrobků

Decoration Line Denmark Skleněná olejová lampa

Hlášení RAPEX 42/2011

Úzká olejová lampa s rostlinami a olejem. Otevírá se vývrtkou a potom se nasadí jeden z knotů s krytem. Knoty jsou připevněny k hrdlu láhve. Výška: 350 mm.

Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože se může snadno převrhnout a knot nemá žádný kryt. Víčko lze snadno otevřít a děti by mohly vypít olej.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14059.

Čárový kód 7892380650189
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Voluntary withdrawal from the market.

Datum publikace 26.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit