Databáze nebezpečných výrobků

Hema Skládací židle

Hlášení RAPEX 36/2012

Dřevěná skládací židle se dvěma jednoduchými kovovými spoji s manuální pojistkou proti složení. Opěradlo a sedadlo jsou v antracitové hnědé barvě.

Typ výrobku Bistro chair, série 41.83.7045
Kategorie Domácnost - Nábytek
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože nemá automatickou pojistku proti složení. U kovového spojení by se mohly zachytit a zranit prsty, když se uživatel snaží židli zvednout nebo s ní pohnout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 581-1.

Země záchytu Ohlašující: Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 20.09.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Junis 25.3.2013 19:27

  ...je věčná. Kdo si u téhle židle něco udělá, tak může nadávat leda sám sobě. Proti nešikovnosti holt žádné normy neexistují :-)

  reagovat

  R R
 • Václav 27.9.2012 09:25

  Takové židle dělali před léty za pár korun v HAMIRU Zalužany . Přes 35 let mi sloužila ! Nikdy jsem se o ni nezranil a neměla žádnou "pojistku ".
  V dnešní době ti naší REFORMÁTOŘI prodají surové dřevo z našich lesů do ciziny a přes celý svět sem dováží podobné ŠMEJDY ! ! !

  A TADY VZKVÉTÁ NEZAMĚSTNANOST !

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit