Databáze nebezpečných výrobků

Bistro skládací židle "Summerlife 2012"

Hlášení RAPEX 48/2013

Skládací dřevěná židle s nefunkčním mechanismem pro automatické zajištění. Výrobek se skládá ze dvou dílů a je zabalen v kartonové krabici. Chybí návod k použití. Na štítku je následující nápis: "SEDIA PIEGHEVOLE BISTRO LEGNO ACACIA FIN TEAK BUY".

Typ výrobku č.4212
Kategorie Domácnost - Nábytek
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože mechanismus automatického zajištění není funkční a pod sedadlem se tvoří bod fungující jako nůžky, ve kterém by se mohl zachytit nebo rozdrtit prst.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN  581-1.

Čárový kód 8011525042125
Země záchytu Ohlašující: Chorvatsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 23.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit