Databáze nebezpečných výrobků

Idea Skládací židle - Piccolo

Hlášení RAPEX 41/2010
Skládací židle z kovových trubic o průměru 18 mm s textilním sedátkem s opěradlem a s plastovými opěrkami pro ruce. Sedátko a opěradlo jsou připevněné třemi kovovými pružinami v plastových krytech. Židle je zabalená v plastu.

Typ výrobku 95133385
Kategorie Domácnost - Nábytek
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože skládací mechanismus má velmi silné pružiny a rozkládání a skládání vyžaduje velkou sílu. Prsty uživatele by se mohly zachytit mezi rámem sedátka a opěradla, což by mohlo vést ke zlomenině, nebo dokonce k amputaci prstu.
Již vzniklé úrazy Bylo zaznamenáno šest nehod.
Země původu Čína
Čárový kód 9006218200509
Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 12.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit