Databáze nebezpečných výrobků

Wild Forest skládací židle "Folding chair"

Hlášení RAPEX 1/2013

Skládací kempovací židle s nohami s kulaté ocelové trubky o průměru 16 mm. Kovové trubky, spojené nýty, jsou barvené černou barvou. Sedadlo je textilní skládací a je našito na rámu. Rozměry sedadla: délka 320 mm, šířka 230 mm, výška 410 mm, váha 0,96 kg. Prodává se v polyetylenovém obalu.

Typ výrobku č. F14N
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože není dostatečně mechanicky pevný a textil sedadla snadno praskne. Při použití se proto může židle zhroutit a uživatel může spadnout. Při pádu hrozí zachycení a rozdrcení prstů mezi kovovými částmi židle.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 581-1.

Čárový kód 6901245410682
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz nabízení zboží a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 15.01.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit