Databáze nebezpečných výrobků

Skládací kačer

Barevná plastová hračka s hlavou kačera prodávaná v průhledném plastovém obalu. Jedná se o skládací hračku, kde se jednotlivé různobarevné kroužky nasazují na tyčku pevně připojenou k podstavci.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku, tj. při hře, může nastat situace, že dítě spolkne nebo vdechne uvolněnou malou část – očičko, která následně zablokuje dýchací cesty, případně poraní vnitřní orgány. 

Země původu Polsko
Rozpor s

Hračka nebyla při prodeji označena v souladu s požadavky NV č. 86/2011 Sb. Nebyla vybavena informacemi pro spotřebitele v českém jazyce. Doporučený věk dítěte a informace o doporučeném způsobu údržby hračky byly uvedeny pouze v polském jazyce.  

Závady, které byly zjištěny u posuzovaného výrobku po provedení laboratorních zkoušek dle
EN 71-1:2011 + A3:2014:

Při zkoušce tahem se silou (12,7 ± 0,3) N a (16,5 ± 0,3) N se oddělily plastové oči hračky. Tím se vytvořily malé části, které zcela zapadnou do zkušebního válce.

Čárový kód 5907803937517
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

ČOI prodej této nebezpečné hračky zakázala a následně distributor na základě opatření stáhl předmětný výrobek z trhu. Skládací kačer byl po zpracování veškerých potřebných dokladů nahlášen kontaktnímu bodu na MPO ke zveřejnění v databázi nebezpečných výrobků RAPEX.

Datum publikace 04.09.2015
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit