Databáze nebezpečných výrobků

Yong Xing – "Street Runner" Skateboard

Hlášení RAPEX 37/2013

Barevný skateboard se čtyřmi koly ozdobený grafiti s motivem mimozemšťana na spodní straně. Výrobek má kovové zavěšení a červená plastová kola. Zatížení je 20-50 kg. Bez obalu. 

Typ výrobku Model: YX-0205B
Kategorie Děti - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože osy mohou snadno prasknout a uživatel může utrpět pád. Navíc hrany spodního povrchu jsou příliš ostré a mohou způsobit poranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 13613.

Čárový kód 5998083510170
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 02.10.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit