Databáze nebezpečných výrobků

POLYMOBIL skateboard

Hlášení RAPEX 45/2017

Čtyřkolový skateboard s hladkým povrchem zdobený vzorem. Výrobek má červená plastová kolečka. Nosnost: 20-50 kg. Balení: transparentní fólie.

Typ výrobku PO-GD01
Kategorie Děti - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí

V případě nárazu se může ohnout náprava a hliníkové zavěšení muže prasknout, což by mohlo vést k nehodě. Navíc střední část horního povrchu skateboardu je hladká, nikoli zdrsněná, což by mohlo způsobit uklouznutí a zranění. Vyčnívající konce šroubů a okraje ložiskové plochy jsou ostré, což by mohlo vést ke způsobit zranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 13613.

Čárový kód 5998273719208
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů (distributor).

Datum publikace 14.11.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit