Databáze nebezpečných výrobků

Skateboard Hot Wheels Skateboard - BurnOut

Hlášení RAPEX 43/2010
Skateboard, 31 x 7,75 cm. Kola jsou vyrobená z polyuretanu (50 x 30mm). Na spodní straně skateboardu je žluté sportovní auto na černém pozadí. Váhový limit: kategorie B (do 50 kg).

Typ výrobku 980066
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože opěry pro osy kol nejsou dostatečně pevné a mohou se ohnout nebo zlomit, což by mohlo ovlivnit ovladatelnost skateboardu a způsobit, že uživatel ztratí rovnováhu.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 13613.
Čárový kód 4040333220085
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 26.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit