Databáze nebezpečných výrobků

Skákací zvířata "Pomppuponi"

Hlášení RAPEX 43/2014

Gumová skákací zvířata: růžový poník a zebra. Poník má bílou hřívu a ocas a černé sedlo. Zebra má černou hřívu a ocas a nemá sedlo. Obě hračky mají černé podkovy a černou uzdu.

Typ výrobku zboží č. 245729
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Malý vzduchový ventilek se snadno uvolní a dítě by ho mohlo vložit do úst, kde by mohl zablokovat dýchací cesty. Uzda se také snadno uvolní a může vytvořit smyčku, takže hrozí uškrcení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 6410412457295
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 02.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit