Databáze nebezpečných výrobků

Sun Free síťový prodlužovací kabel

Hlášení RAPEX 49/2013

Síťový prodlužovací kabel s pěti zásuvkami a 2,3 m dlouhým kabelem. Na bílém plastovém krytu je nápis "SUNFREE, Nur für Wechselstrom, GS, CE, 1.5/250". Obal: průhledný plastový sáček uzavřený kartonem.

Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Vzdálenost mezi postranními zemnícími kontakty je příliš velká, takže nemusí být zachována návaznost zemnění.  Konce vodičů přívodního kabelu nejsou řádně chráněny proti tahu a kroucení a mohou se uvolnit části pod napětím.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající normy IEC 60884 a národní normy.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 29.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit